Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc

Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Centrum Doradztwa Żywieniowego

Kobieta w wieku 35+

Czy wiesz, że dzięki odpowiedniej strategii żywieniowej, właściwemu doborowi ziół i zastosowaniu bioidentycznych hormonów można łagodnie i z pełną energią przejść okres okołomenopauzalny? My wiemy jak to zrobić!

Kobieta w wieku 35+

Dlaczego tak bardzo zajmuje nas właśnie ten etap w życiu kobiety?
Zarówno medycyna Zachodu i Wschodu zauważa znaczące zmiany w organizmie kobiety, ale nieco inaczej je interpretuje.

W naszej pamięci komórkowej zostały zapisane pewne dane historyczne, które determinują nasz metabolizm. W przypadku kobiet ewolucja zdeterminowała trzy typy hormonalne: estrogenowy, progesteronowy i testosteronowy. Każdy z tych typów wyróżnia się inną równowagą hormonalną, która zmienia się w zależności od wieku i czynników zewnętrznych takich jak stres, zażywane leki, aktywność fizyczna.

Pierwszym symptomem zaburzonej równowagi hormonalnej mogą być np. przyrost tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicy brzucha i ud, przewlekle stany zmęczeniowe, nadpobudliwość, zaburzenia rytmu snu.

Medycyna Chińska postrzega etap życia kobiet jako następowanie po sobie IX cykli. Cykl VI zapoczątkowuje w życiu kobiet właśnie wiek 35 lat i trwa do 42 roku życia. Po nim następują kolejne, a każdy z nich reprezentuje specyficzne symptomy. Te natomiast, wymagają przede wszystkim odpowiedniej strategii żywieniowej i zabiegów pielęgnacyjnych podtrzymujących zdrowie i urodę. Zaliczamy do nich również odpowiednie formy ruchu. Można zatem bardzo dobrze zapanować nad naszymi emocjami, ciałem i ogólnym samopoczuciem w naturalny sposób, wiedząc dokładnie co jeść i jakimi ziołami się wspomagać.

Można zatem zapanować nad wybuchami gorąca, niekontrolowanymi wybuchami płaczu, brakiem energii, zaburzeniami snu i przybieraniem na wadze – wyczerpując w pierwszej kolejności wiedzę żywieniową i suplementacyjną.

W Centrum Doradztwa Żywieniowego MeetMe otrzymasz fachową poradę na każdym etapie. Nasz specjalista ds. dietetyki prewencyjnej według TMC (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) oraz lekarz współpracujący w zakresie bioidentycznej terapii hormonalnej pomogą znaleźć rozwiązanie wielu problemów.

Na konsultacje zapraszamy do Centrum Doradztwa Żywieniowego Meet Me. Z lekarzem w/s bioidentycznej terapii hormonalnej poradnictwo jest możliwe on-line.

Aby dowiedzieć się jak przygotować się na konsultacje oraz aby wypełnić ankietę dotyczącą określenia Twojego typu hormonalnego- skontaktuj się z nami!

Na  podstawie ankiety, można określić typ metaboliczny i najlepszy dla niego program żywieniowy oraz polecany rodzaj sportu.

Proudly developed by Webzooh & Szajba Copyright ⓒ 2015 Meet Me