Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc

Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Centrum Doradztwa Żywieniowego

Diagnostyka

Diagnostyka w naszym centrum dotyczy głównie obszarów związanych z układem trawiennym i ma na celu znalezienie przyczyn złego samopoczucia.

Nowoczesna diagnostyka w gabinecie dietetycznym jest obecnie jednym z najbardziej istotnych narzędzi w kierunku stworzenia idealnego programu żywieniowego i suplementacyjnego.
Diagnostyka w naszym centrum dotyczy głównie obszarów związanych z układem trawiennym i ma na celu znalezienie przyczyn złego samopoczucia lub ma służyć w celach prewencyjnych, czyli wskazać właściwe postępowanie w
zakresie żywienia.

1. Diagnostyka podstawowa

Badania krwi i moczu z uwzględnieniem dodatkowych danych: żelazo, ferrytyna,
homocysteina, poziom wit. B12, kwas foliowy, panel tarczycowy wraz z przeciwciałami, czy badania w kierunku insulinooporności. Dokładany dobór badań następuje na pierwszej wizycie po przeprowadzeniu wywiadu.

 

Cena: koszt badań uzależniony jest od ilości badanych wskaźników.

2. Badanie biorezonansem magnetycznym MEZATOR

Badanie to stanowi uzupełnienie badań podstawowych i wykonywane jest w gabinecie naszego centrum. Potrafi określić niedobory lub nadmiary na ponad 60 wskaźnikach istotnych dla naszego organizmu. Bada np. poziom
witamin i składników mineralnych, aminokwasów, zakwaszenie organizmu, udział metali ciężkich, stan naczyń, stan układu kostnego i wiele innych. Efektem badania jest raport opisujący obszary wymagające poprawy wraz z
wskazówkami żywieniowymi i suplementacyjnymi.

 

Cena: 100 zł

3. Diagnostyka nietolerancji i alergii pokarmowych

Badania wykonywane są poprzez jednostkę zewnętrzną na zlecenie dietetyka. Odbywa się po przeprowadzeniu dogłębnego wywiadu i doborze właściwego panelu alergenów. Celem badania jest eliminacja produktów szkodliwych dla naszego układu pokarmowego i tym samym dla całego organizmu (eliminacja stanów zapalnych). Efektem badania jest stworzenie zbilansowanego, indywidulanego planu żywieniowego z wyłączeniem szkodliwych pokarmów.

 

Cena badania: koszt badań uzależniony jest od wyboru panelu i
waha się pomiędzy 250 zł – 1700 zł.

Cena napisania diety: 150 zł

4. Badanie składu mikroflory jelit, w tym grzybów

Badania wykonywane jest poprzez jednostkę zewnętrzną na zlecenie dietetyka. Celem badania jest eliminacja złego samopoczucia, uzupełnienie flory bakteryjnej o właściwe szczepy, zamknięcie „cieknącego jelita” i tym samym eliminacja stanów zapalnych.

 

Cena: 490 zł + koszt ewentualnej terapii probiotykami.

5. Badanie genów

Badania wykonywane są poprzez jednostkę zewnętrzną na zlecenie dietetyka. Jest najmocniej związane z prewencją. Najprościej mówiąc pozwala ustalić nasze predyspozycje genetyczne do metabolizowania bądź braku takiej umiejętności dla poszczególnych pokarmów.

Wdrażając odpowiednią profilaktykę, zmieniając styl życia oraz dietę możemy nie dopuścić do wystąpienia niektórych objawów lub je złagodzić. Możemy cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką.

 

Cena: w zależności od wybranego pakietu (Manager, Sportowiec, BądźFIT, Zdrowa Dieta , Zdrowe Serce) 950 zł -1200 zł, bądź pojedyncze badania według cennika.

Proudly developed by Webzooh & Szajba Copyright ⓒ 2015 Meet Me