Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc

Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Centrum Doradztwa Żywieniowego

Treningi

W Centrum Doradztwa Żywieniowego Meet Me zadbaliśmy o to, aby każdy mógł znaleźć dla siebie właściwy, najbardziej dopasowany do własnych potrzeb sposób ruchu czy relaksu.

Rejestracja:

+48 880 229 430

meetme.dietetyka@gmail.com

Zakres:

Relaks i ćwiczenia indywidualne lub w małych grupach (do 3 osób) pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Informacje dodatkowe:

Na spotkaniu trener ocenia stan ciała, omawia strategię i dokonuje rekomendacji ćwiczeń. W przypadku biegaczy spotkanie konsultacyjne odbywa się również w formie przebieżki, dlatego nie zapomnij o właściwym stroju!

W naszym Centrum skupiamy się na wyselekcjonowanych ćwiczeniach w małych grupach, ale równie chętnie korzystamy z prywatnej, w pełni wyposażonej siłowni, gdzie pod okiem trenera możesz odbyć indywidualny, profesjonalny trening.

Treningi

1.Joga z elementami stretchingu:

 

To bardziej dynamiczna forma jogi, która ma za zadanie zwiększyć Twoją elastyczność i równowagę. Przy pomocy różnych bezpiecznych i skutecznych działań ma ona na celu promować twoje dobre samopoczucie. Klasa łączy różne style jogi tworząc harmonię ruchów całego ciała.

Ćwiczenia wykonywane są w różnych pozycjach – stojącej, siedzącej i leżącej – w celu zwiększenia przepływu energii wytwarzanej w połączeniu z ćwiczeniami prawidłowego oddechu.

Klasa w szczególności zalecana Paniom w wieku 35+ , czytaj więcej w zakładce Kobieta 35+.

 

2. Funkcjonalny trening powięziowy:

 

Powięzi to tkanka oplatająca mięsień – to właśnie tutaj zaczynają się wszelkie stany zapalne. Naruszenie ich struktury powoduje pierwsze bóle i dyskomfort mogący „rozlać” się na głęboki mięsień czy staw. Trening powięzi jest obecnie jednym z najbardziej efektywnych treningów mających na celu poprawienie elastyczności, funkcjonalności i wydajności tkanek miękkich. Szczególnie doceniany jest przez osoby aktywnie uprawiające sport, gdyż znacząco zmniejszają możliwość pojawienia się kontuzji . Może być wykonywany u każdej osoby z dyskomfortem ruchowym lub zapobiegawczo u osób uprawiających sport.

Funkcjonalny trening powięziowy prowadzi do:

  • korekcji nierównowagi mięśniowej
  • poprawy zakresu ruchu w stawach
  • łagodzi bóle mięśni i stawów
  • zmniejsza nerwowo-mięśniową hipertoniczność
  • zwiększa elastyczność połączeń ścięgnisto mięśniowych
  • poprawia efektywność działania układu nerwowo-mięśniowego
  • pozwala utrzymać normalną długość funkcjonalną mięśni

 

3. Ćwiczenia z piłką:

 

Ćwiczenia z piłką pozwalają angażować do pracy praktycznie wszystkie grupy mięśniowe. Wpływają także na poprawę stabilności oraz wytrzymałości. Podczas wykonywania ćwiczeń z piłką należy koncentrować się na utrzymaniu stabilnie kręgosłupa, a nie tylko i wyłącznie mięśni brzucha. Ten rodzaj ćwiczeń aktywuje do pracy więcej niż tylko podstawowe mięśnie, co oznacza, że wspomaga budowanie siły bioder, pleców oraz brzucha jednocześnie.

Trening z piłką rozwija nasze ciało w całości. W zależności od wykonywanych ćwiczeń może stanowić podstawę treningu cardio, siłowego czy wytrzymałościowego.

 

4. Treningi biegowe indywidualne lub grupowe:

 

Podstawową przewagą treningów biegowych, jest fakt, że odbywają się one na świeżym powietrzu. Treningi dopasowywane są do indywidualnych celów i możliwości, przeplatają się z ćwiczeniami wzmacniającymi i stabilizującymi.

Nieoceniona jest tutaj motywująca siła naszej trenerki Karoliny, która nie wypuści Was ze swoich rąk.

 

5. Przygotowanie do półmaratonów i maratonów:

 

Treningi biegowe wspierane programem żywieniowym przygotowanym przez naszego dietetyka.

 

Sprawdź cennik treningów i skontaktuj się z nami!

Proudly developed by Webzooh & Szajba Copyright ⓒ 2015 Meet Me