Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc

Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Centrum Doradztwa Żywieniowego

Na miętowej kanapie: Daria Stróżyk

Dyplomowany specjalista fizjoterapii, biomasażu i odnowy biologicznej

23 października 2015.Magdalena Piechocka.Polubienia: 4.0 Komentarzy

Wywiad z Darią Stróżyk

Dziś u mnie na Miętowej Kanapie- dyplomowany specjalista fizjoterapii, biomasażu i odnowy biologicznej – w skrócie osoba, która w programach odchudzających MeetMe kształtuje sylwetkę za pomocą dłoni. Poznajcie Darię!

Dario, dlaczego przy dietach redukujących tak istotny jest ruch, ale również masaż?

Daria: Jak wiadomo, odpowiednia dieta jest niezbędna do tracenia kilogramów ponieważ przyspiesza metabolizm i prowadzi do redukcji nadmiaru masy ciała. Jednak po pewnym czasie proces ten ulega spowolnieniu i należy wtedy włączyć ruch,który jeszcze bardziej podkręci metabolizm. Warto pamiętać, że już 30 minut intensywnych ćwiczeń powoduje pracę metabolizmu na wysokim poziomie aż przez kolejne 48 godzin! Ruch jest niezbędny do pozbycia się toksyn z organizmu poprzez porządne spocenie się, spalania tkanki tłuszczowej i ostatecznie zastąpienia jej mięśniami. Właśnie pod tym względem ruch zajmuje ważne miejsce obok diety. Masaż wyszczuplający jest doskonałym uzupełnieniem procesu odchudzania. Mechaniczne uciskanie i rozcieranie skóry powoduje szybsze rozbicie grudek tłuszczowych, dodatkowe przyspieszenie metabolizmu oraz przepływu krwi i limfy. Dodatkowo korzystnie wpływa na skórę, zwiększa jej napięcie i elastyczność, przeciwdziała rozstępom i utracie jędrności co często zdarza się podczas tracenia kilogramów. Zastosowanie różnych technik masażu ręcznego czy bańką chińską powoduje lepsze krążenie chłonki w organizmie, czego następstwem jest częstsze oddawanie moczu (a wraz z nim toksyn) bezpośrednio po masażu,natomiast po kilku zabiegach można już zauważyć wyraźne wzmocnienie mięśni i wymodelowanie kłopotliwych partii.

Na czym polega sztuka masażu wyszczuplającego?

Daria:  O masażach wspomagających odchudzanie/wyszczuplających wspominałam już wcześniej, jednak muszę dodać, że stosuję różne odmiany, chwyty i techniki tych masaży a jest to zawsze uzależnione od indywidualnych potrzeb Klienta. Na przykład, w przypadku zastojów wody w organizmie wykonuję masaż limfatyczny, natomiast, gdy problemem jest zgrubiała tkanka tłuszczowa, wspomagam się bańką chińską. W przypadku słabych i wiotkich mięśni, stosuję masaż izometryczny, z kolei gdy skórze brakuje jędrności, jest wysuszona i zniszczona, masaż poprzedzam rewelacyjnym peelingiem algowo-solankowym. Oczywiscie wykonuję też inne rodzaje masaży klasycznych m.in. masaże lecznicze,kosmetyczne,sportowe,relaksacyjne,oraz odprężająco- ujędrniające dla kobiet w ciąży.

Czy istnieją przeciwwskazania do masaży w diecie redukującej? Jeśli tak to jakie?

Daria: Tak, istnieją pewne przeciwwskazania, jednak na szczęście wskazań do ich wykonania jest zdecydowanie więcej! Na pewno zabiegów nie wykonuje się u osób bardzo schorowanych z nowotworami, osteoporozą czy poważnymi wadami serca. Do masaży dyskwalifikuje też nieleczone nadciśnienie, wszelkie stany zapalne w organizmie i ostre zespoły bólowe. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem- pod tym kątem nie ma się więc czego obawiać.

Oprócz masaży zajmujesz się również gimnastyką leczniczą. Co to takiego i dla kogo jest rekomendowane?

Daria: Tak, jako fizjoterapeuta, certyfikowany trener personalny oraz instruktor pilatesu, prowadzę indywidualne (na zasadzie face to face) zajęcia gimnastyki leczniczej. Jest to idealna forma ruchu dla osób zestresowanych,”pospinanych” w mięśniach, z wszelkimi zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia te świetnie wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe i wyrabiają nawyk wyprostowanej sylwetki a przy tym doskonale relaksują i uczą prawidłowego oddychania. W dodatku, nie wymagają (poza matą) stosowania żadnego sprzętu i po opanowaniu ich,można swobodnie wykonywać je w domu czy pracy! Poszczególne formy gimnastyki zaczerpnięte są m.in. z jogi, pilatesu, strechingu, ćwiczeń korekcyjnych, izometrycznych a nawet tańca brzucha!

Przyznaję, masaż działa cuda! Właśnie jutro wybieram się na kolejny. Może i Ty pomyśl o chwili dla siebie?

Dodaj komentarz

Proudly developed by Webzooh & Szajba Copyright ⓒ 2015 Meet Me