Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak mogę Ci pomóc

Doradztwo żywieniowe obejmuje szeroki zakres działań mających na celu poprawę samopoczucia, redukcję niekorzystnych dla zdrowia czynników odżywczych i uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla jakości naszego życia. Spotkajmy się!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Centrum Doradztwa Żywieniowego

Nordic walking

Czy próbowaliście już marszu z kijkami?

19 października 2015.Magdalena Piechocka.0 polubień.0 Komentarzy

Nordic walking

Nordic walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Zastosowanie kijków sprawia, że trening jest skuteczniejszy niż zwykły marsz. Zaletą nordic walking jest również fakt, iż tę formę aktywności ruchowej uprawiać może każdy, niezależnie od płci i wieku. Nordic Walking sprawia, że pracuje 90% mięśni naszego ciała. Ćwiczymy i rzeźbimy mięśnie pleców i ramion, dbamy o kondycję, odciążamy stawy oraz ćwiczymy bardzo ważne mięśnie przykręgosłupowe.

Zanim jednak zdecydujemy się na trening nordic walking, musimy się zapoznać z techniką chodzenia z kijkami. Właściwa technika nordic walking umożliwia połączenie pracy nóg z pracą rąk.

Zalety nordic walking

Spacer z kijkami poprawia kondycję i wydolność organizmu, a także odciąża stawy. Dzięki zastosowaniu kijków spacery są ułatwione, można chodzić dłużej bez zmęczenia. Co więcej, w trakcie takiego marszu aktywowane są również górne partie ciała. Nawet osoby starsze i po przebyciu choroby mogą uprawiać nordic walking. Odchudzanie jest ułatwione, gdyż podczas intensywnego marszu spala się dużo kalorii. Osoby otyłe mogą dzięki tej technice bezpiecznie kształtować swoją sylwetkę.

Trenujesz? Sprawdź się!

CITY TRAIL to cykl przełajowych zawodów na dystansie 5 km zarówno dla biegaczy jak i dla osób uprawiających nordic walking. Trasy biegów to zawsze 5 kilometrów w pięknej, leśnej scenerii. W sezonie 2015/2016 zawody są organizowane w 11 miastach, również w Poznaniu! Cykl obejmuje 6 biegów odbywających się od 24 października do 5 marca 2016 nad jeziorem Rusałka. Każda osoba, która weźmie udział i ukończy co najmniej 4 z 6 biegów otrzyma medal pamiątkowy. Rejestracja odbywa się za elektronicznie lub w dniu imprezy w biurze zawodów.

Zdobądź więcej informacji o imprezie oraz terminach!

Dodaj komentarz

Proudly developed by Webzooh & Szajba Copyright ⓒ 2015 Meet Me